24 maja 2013

Bitwa okładek nr 9 - "Długa Ziemia" Terry Pratchett

Bitwa okładek to zabawa, która polega na tym, że w notce pojawiać się będą różne okładki tych samych książek (zagraniczne lub starsze/nowsze wydania) a Wy będziecie wybierać, która z nich jest najlepsza. Po około dwóch tygodniach, w kolejnym poście, prezentowana będzie zwycięska okładka oraz kolejne do wyboru. Zapraszam do wspólnej zabawy! c:


Zwycięzcą poprzedniej bitwy zostaje okładka przedstawiona po lewej.

Jest to niemiecka okładka książki "Zagubiony heros". Osobiście również na nią głosowałem, ponieważ była najciekawsza spośród innych, wymienionych :) Jeśli zaś chodzi o samą lekturę to czytałem ją dość dawno i jedyne co pamiętam to to, że historia młodego herosa naprawdę mnie wciągnęła. Bardzo chętnie odświeżę sobie tę serię, zważywszy na to, że obie części mam z wymiany a ponadto akurat ukazała się kontynuacja c:


Dzisiaj powalczą ze sobą dwie, naprawdę bardzo ładne okładki, książki "Długa Ziemia". Niektóre z okładek są nieoficjalne, czyli zrobione przez fanów, pojawiające się w znikomym nakładzie czy też takie, które pretendowały do zostania okładką, ale im się nie udało. Którą z nich wybieracie? Cóż, ja uważam, że tym razem jest dość ciężko, bo wszystkie wydania są świetne.


      


Mimo wszystko, po głębszym zastanowieniu się i przyjrzeniu, wybrałbym albo trzecią albo ostatnią. Trzecią, bo uwielbiam okładki z takimi cieniami a ta duża ziemia wygląda bardzo ciekawie. Ostatnią, bo ma żywe kolory, na niebie kilka Ziem ułożonych obok siebie w pasie, wedle teorii Długiej Ziemi. Polska okładka jest zaskakująco dobra i nie odstaje ale moim zdaniem jest za żółta :o Natomiast ta z tym domem jest bez sensu. A wam, która najbardziej się podoba?

Przy okazji, jutro wieczorem ukaże się kolejna recenzja a w maju mam nadzieję przeczytać jeszcze trzy książki. Tytułów nie zdradzę! Przypominam o konkursie! Zostało już mało czasu!

Udostępnij:

5 komentarzy:

 1. Moim zdaniem najlepsza jest ta trzecia od lewej :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Okładka numer trzy od lewej i od prawej :)

  OdpowiedzUsuń
 3. A mi sie najbardziej nasza podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 4. rzeczywiście ostatnia jest bardzo ładna, ale nasza jakaś taka... ciekawsza ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nasza i środkowa jest ładna :)

  OdpowiedzUsuń