14 maja 2013

Na co czekam, co przeczytam?

Witajcie! Dzisiaj czas na notkę, w której zaprezentuję wam książki, których wprost nie mogę się doczekać. Tak na marginesie, to jak wam mija czas? U mnie ok, trochę nudno, trochę ciężko choć aktualnie mam luźne lekcje bo pół mojej klasy wyjechało na obóz biologiczny a poza tym trwają matury i dużo nauczycieli siedzi w komisji więc są same okienka :) Chociaż tyle od życia mam XD No dobra, oto lektury, które wpadły mi w oko:


1. "Iskra" Amy Kathleen Ryan

Po desperackiej ucieczce z Nowego Horyzontu, Waverly wreszcie znalazła się na Empireum. Ale ukochany statek, jedyny dom, jaki kiedykolwiek miała, nie przypomina miejsca, które opuściła. Kieran zmienił się nie do poznania. Z następcy kapitana stał się fanatycznym religijnym przywódcą. Na Empireum trwa cicha, ale wyniszczająca wojna. Kieran kontra Seth. Waverly nie potrafi zaufać do końca żadnemu z nich. Wie, że sytuacja będzie pogarszać się z dnia na dzień, nim nie odbiją ostatnich ocalałych dorosłych członków załogi. Jak jednak tego dokonać?

Nieoczekiwanie Empireum wstrząsa potężna eksplozja. Podejrzenia od razu padają na Setha i spędzającą z nim wiele czasu Waverly. Na statku nie ma miejsca dla zdrajców. Seth i Waverly muszą odkryć sabotażystę, inaczej stracą wolność. Albo życie.


2. "Kroniki Ellie 2. Nieuleczalna"

Nastoletnia Ellie i jej przyjaciele próbują poukładać swoje życie po zakończeniu wojny. Dziewczyna stara się otoczyć opieką małego, osieroconego Gavina, który zaczyna sprawiać jej coraz więcej problemów. Mimo zawartego pokoju w kraju nie jest spokojnie i marzenie o bezpiecznym domu nadal nie chce się ziścić.
Czy Ellie, która podczas wojny nieustannie ryzykowała swoim życiem, nie wykorzystała już całego limitu szczęścia? Czy pozwoli sobie wreszcie na miłość, która nieoczekiwanie na nią spłynie?

Książki Johna Marsdena to fenomen. Powieści z jego serii „Jutro” otrzymały kilkadziesiąt nagród w Australii, Stanach Zjednoczonych, Szwecji i Niemczech. W USA znalazły się na liście najlepszych książek dla młodzieży. W Polsce również stały się bestsellerami.


Oby jak najszybciej pojawiły się w u mnie w domu, abym mógł poznać ich historię :) Jak wspominałem, nawiązałem kolejną współpracę. Wybrałem dwie książki do recenzji. Oto one:3. "Obca Pamięć" Dan Krokos

Najbardziej niebezpieczna rzecz, jaką może zrobić Miranda North, to przypomnienie sobie, kim jest naprawdę.

Dziewczyna budzi się sama na ławce w parku, w stanie
amnezji. W przypływie paniki uwalnia tajemniczą energię, która powoduje przerażenie i niszczycielską panikę wśród otaczających ją ludzi. Wyjątkiem w tym oceanie strachu jest Peter, chłopiec, który ani trochę nie jest zaskoczony szokującymi zdolnościami Mirandy.

Nie mając innego wyboru, jak tylko zaufać nieznajomemu, Miranda powoli zaczyna odkrywać, że została specjalnie wyszkolona i stanowi trybik pewnego eksperymentu - wchodzi w skład zespołu,którego członkowie posiadają doskonałe umiejętności walki oraz tajemnicze, śmiertelnie groźne zdolności.

 
4. "Złodzieje planet" Dan Krokos
Dwie cywilizacje.
Jedna planeta.
I wyścig o to, kto ukradnie ją wcześniej!

Dwunastoletni Mason Stark i kilkunastu jego kolegów z Akademii Ziemskiego Dowództwa Kosmicznego odbywają krótki, rutynowy lot na pokładzie SS „Egipt”, by zaliczyć odpowiednią liczbę wylatanych w kosmosie godzin. Jednak wszystko się zmienia, kiedy okręt zostaje zaatakowany przez Tremistów – obcą rasę, która od sześćdziesięciu lat toczy wojnę z ludźmi. Ponieważ kapitan i część załogi giną, a pozostali odnoszą rany bądź trafiają do niewoli, tylko kadeci mogą ostrzec ZDK. Wkrótce okazuje się, że muszą działać szybko, bo odkrywają, dlaczego Tremiści zajęli właśnie ich okręt – przewozi on broń zdolną zmienić bieg wojny.


Zauważyłem tak ogólnie, że pojawia się coraz więcej książek, mówiących o wojnach kosmicznych, walkach kadetów i tak dalej. Sądze jednak, że to dobrze bo uwielbiam takowe lektury. Najpierw "Gra Endera", potem "Insygnia. Wojny światów" a teraz "Złodzieje planet". Zobaczymy co z tego wyniknie. Natomiast "Obcą pamięć" obłędnie pragnę >D

Przypominam jeszcze o konkursie urodzinowym. Pozdrawiam :)


Udostępnij:

14 komentarzy:

 1. Ja też chcę przeczytać "Obcą pamięć" i to bardzo! : )

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkie chciałabym przeczytać, ale przed "Kronikami Ellie" muszę przeczytać serię "Jutro"

  Zapraszam do siebie: in-corner-with-book.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. O dwóch ostatnich pozycjach jeszcze nie słyszałam, więc trzeba się za nimi gdzieś obejrzeć i się przyjrzeć. :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Czekam z niecierpliwością na kontynuację "Blasku" :)

  OdpowiedzUsuń
 5. A mnie akurat nic z tego nie zainteresowało, nie moja tematyka :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zaintresowała mnie bardzo "Obca pamięć"

  OdpowiedzUsuń
 7. Też teraz dzięki maturom mamy dużo zastępstw, mniej lekcji i ogólnie jest bosko:) Co do lektur, do mam w planach ,,Blask". no i potem oczywiście ,,Iskrę". ,,Kroniki Ellie" pierwszą i drugą część też chętnie bym przeczytała:)

  OdpowiedzUsuń
 8. "Obca pamięć" przykuła moją uwagę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie wiem, czy warto się do tego przyznać, ale nie miałam jeszcze do czynienia z serią Jutro. Ogólnie żadna z tych pozycji nie przypadła mi szczególnie do gustu

  OdpowiedzUsuń
 10. w takim razie milej lektury :) Jetsem ciekawa 'Jutra'

  OdpowiedzUsuń
 11. Na żadną z tej książki nie mam ochoty ale życzę Ci żebyś je zdobyła ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. hm... ciekawa lista. Czekam na recenzje bo i sama bym sięgnęła po te książki :P

  OdpowiedzUsuń
 13. co do tego, jak mi mija czas, to nieźle. Teraz, jak się zrobiło cieplej, więcej spotykam się ze znajomymi <3 . Ale oprócz tego trochę nudno. Jakoś tak pusto i czegoś mi brakuje ostatnio ;<

  OdpowiedzUsuń