09 lipca 2013

Oczekiwane premiery w 2013

Według teorii wieloświatów, istnieje nieskończona liczba światów, jak i nieskończone są możliwości naszego w nich istnienia. Przypuszcza się, że te rzeczywistości nie komunikują się wzajemnie. Alex mieszka w Mediolanie, a Jenny w Melbourne. Cienka nić od zawsze wiąże losy tych dwojga – telepatyczne rozmowy, które odbywają bez uprzedzenia, w stanie nieświadomości. Aż do chwili, gdy zdecydują się na spotkanie i odkrycie prawdy, która całkowicie zmieni ich egzystencję, niszcząc wszelkie pewniki świata, w którym żyją.

"Wszechświaty" Patrignani - premiera 2 sierpnia 2013okladka
Po desperackiej ucieczce z Nowego Horyzontu, Waverly wreszcie znalazła się na Empireum. Ale ukochany statek, jedyny dom, jaki kiedykolwiek miała, nie przypomina miejsca, które opuściła. Kieran zmienił się nie do poznania. Z następcy kapitana stał się fanatycznym religijnym przywódcą. Na Empireum trwa cicha, ale wyniszczająca wojna. Kieran kontra Seth. Waverly nie potrafi zaufać do końca żadnemu z nich. Wie, że sytuacja będzie pogarszać się z dnia na dzień, nim nie odbiją ostatnich ocalałych dorosłych członków załogi. Jak jednak tego dokonać?

"Iskra" Amy Kathleen Ryan - premiera lipec 2013“Przyciągając burze” to finałowa odsłona losów bohaterów bestsellerowej serii Jutro. Ellie i jej przyjaciół czeka ostateczna rozgrywka, w której stawka jest wyższa niż kiedykolwiek wcześniej. Czy ich przyjaźń przetrwa największą próbę? Czy Ellie najważniejszą bitwę będzie musiała stoczyć sama?
Książki Johna Marsdena to fenomen. Powieści z serii “Jutro” otrzymały kilkadziesiąt nagród w Australii, Stanach Zjednoczonych, Szwecji i Niemczech. W USA znalazły się na liście najlepszych książek dla młodzieży. W Polsce również stały się bestsellerami.

"Przyciągając burze" John Marsden - premiera 26 sierpnia 2013milion-sloncPo obaleniu dyktatury dotąd kierujących misją na pokładzie “Błogosławionego” znów panuje radość i spokój. Wkrótce Starszy dowiaduje się jednak, że załoga statku skrywała przed nim tajemnicę, która może przesądzić o ich przyszłości. Tymczasem Amy, dusząc się coraz bardziej wśród stalowych ścian, rusza tropem wskazówek pozostawionych dla niej przez tajemniczego Oriona, a nowa fala morderstw niespodziewanie staje się zalążkiem buntu… Rozpoczyna się walka o przetrwanie, w której stawką jest życie wszystkich pasażerów.. Czy kiedykolwiek dotrą do obiecanej im nowej Ziemi?

"Milion Słońc" Beth Revis - premiera 23 września 2013Thomas wie, że DRESZCZowi nie można ufać, ale oni twierdzą, że czas kłamstw już się skończył, że zgromadzili w toku Prób wszystkie dane, jakie dało się zebrać, a teraz chcą przywrócić Streferom pamięć, bo potrzebują ich pomocy w ostatecznej misji. Streferzy muszą dobrowolnie pomóc uzupełnić mapę, która pozwoli stworzyć lek na Pożogę. DRESZCZ nie wie jednak, że stało się coś, czego żadne Próby i żadne Zmienne nie pozwoliłyby przewidzieć. Thomas przypomniał sobie dużo więcej, niż przypuszczają. I wie, że nie może wierzyć w ani jedno słowo z tego, co twierdzi DRESZCZ.

"Lek na śmierć" James Dashner - premiera (podobno) we wrześniu 2013Czy któraś z pozycji was interesuje? :) I przy okazji, jak mijają wam wakacje? Mi dobrze ale oczywiście za szybko :c Właśnie zamierzam skończyć "Przez burzę ognia" i jutro na pewno pojawi się recenzja. Poza tym, muszę wreszcie zabrać się za klasyki Stephena Kinga. Co polecacie? W domu mam "Wielki marsz", "Miasteczko Salem" i "Bezsenność" a myślę nad "Cmętarzem zwieżąt" i "Joyland'em". Polecacie coś? Przy okazji, przymierzam się do kupna Kindle Paperwhite. Ktoś z was ma (widział) i może polecić lub odradzić? Pozdrawiam !
Udostępnij:

16 komentarzy:

 1. Hmm skusiłabym się na tę ostatnią
  zapraszam http://qltura.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pierwsze 2 książki czekam z niecierpliwością.:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dashner, Marsden, i ''Wszechświaty'' to książki, których sobie nie odpuszczę. Ta ostatnia ma cudowną okładkę a jej kontumacja jeszcze piękniejszą. Oby te książki nie okazały się niewypałem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta pierwsza może być interesująca. Co do kontynuacji Marsdena dalej nie mogę się przekonać, ale kiedyś dam jej kolejną szansę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobrze że dolnośląskie się opamiętało z premierą "Miliona słońc". Poczatkowo miała być w 2014... Z niecierpliwością wyczekuję też "Wszechświatów".

  Tak to już jest niestety z wakacjami, że ile by nie trwały to zawsze za krótko ;) Kinga mam "Wielki marsz" choć jeszcze nie czytałam. czyta za to mój chłopak i jak na razie mówi, że jest nieźle ;) no i czekam na recenzję "Przez burze ognia" bo kupiłam niedawno w szale promocji za 10 zł i tak się teraz zastanawiam czy było warto tylko ze względu na cenę ;)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Hmm książki trochę nie mój styl, ale na pewno fanom tego gatunku się spodobają. Kinga nie czytałam, więc nie pomogę :( Co do Kindle'a to mam Fire i głupio, że nie można ściągać aplikacji, bo firma nie ma autoryzacji w Polsce czy czegoś tam. No ale Fire to taki tableto-czytnik. Ale tak poza tym, czyta się dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 7. Może skuszę się na pierwszą ;-)
  www.wiktoriansblog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszystkie pozycje, wyjatkowo są w moim guście.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawe zapowiedzi. Chętnie przeczytałabym niektóre z tych książek :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Najbardziej chciałbym przeczytać kontynuację "Jutra", ale najpierw muszę przeczytać jeszcze wszystkie tomy, których nie przeczytałem z tej serii. :) W przypadku Kinga nie pomogę, bo nie czytałem żadnej jego książki. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. "Wszechświaty" i "Milion słońc" muszę koniecznie przeczytać. Jeżeli chodzi o tę drugą to aż się zdziwiłam, że już niebawem będzie premiera, jak jakiś miesiąc temu patrzyłam na stronie wydawnictwa i pisało, że będzie dopiero w 2014, a tu taka niespodzianka! : )

  OdpowiedzUsuń
 12. Zdecydowanie czekam na "Milion Słońc";) Pierwsza część okazała się niezmiernie ciekawą przygodą i mam nadzieję, ze i tak będzie w tym wypadku:3 Zaciekawiłeś mnie też pozycją "Lek na śmierć";) A co do Kinga to/ też myślałam ostatnio nad jakąś z jego powieści. Daj znać jak coś wybierzesz;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Najbardziej wyczekuję zakończenia trylogii Więźnia Labiryntu :)
  Dalej sięgnęłabym po "Wszechświaty" :)
  pozdrawiam
  Miłośniczka Książek
  magicznyswiatksiazki.pl

  OdpowiedzUsuń
 14. Czekam na "Milion słońc". Interesują mnie również "Wszechświaty".
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Jest tu kilka pozycji wartych uwagi :)

  in-corner-with-book.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 16. Jutro czytam teraz :D W tym momencie :D Kończę 1 cz
  z zaznaczeniem ,że nie oglądałam filmu :D zapraszam na mojego bloga o PLL http://iloverosewood.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń