28 sierpnia 2013

LiteraTura I Wrocław 2013

Kliknij, aby powiększyć.
Akcja „LiteraTura I Wrocław 2013” odbędzie się 31 sierpnia 2013r. we Wrocławiu. Rozpoczęcie nastąpi o godzinie 14:00 w Parku Teatralnym (Park im. Mikołaja Kopernika w Wrocławiu), gdzie dojdzie do spotkania pisarzy z czytelnikami. W tym miejscu autorzy i uczestnicy spotkania nawiążą ze sobą bezpośredni kontakt, będą spacerować alejkami parku, rozmawiać i dyskutować na temat literatury, a przy tym doskonale promować innowacyjną, a tym samym bardzo ciekawą formę wypoczynku.

Około godz. 16:00 w księgarni Matras na ul. Świdnickiej odbędą się indywidualne prezentacje wybranych działów literatury, wykłady przeprowadzone przez pisarzy, aktywna sprzedaż egzemplarzy książkowych, konkursy z nagrodami, wywiady oraz zabawy z uczestnictwem czytelników. Odwiedzający w tym czasie księgarnię będą mieli szansę na rozmowy z autorami, którzy opowiedzą o swojej twórczości, inspiracjach, doświadczeniach podczas wydawania książek, jak również o sobie.

Po skończonej promocji, około godz. 20:00 grupa organizatorów i biorących udział w akcji pisarzy weźmie udział w „Marszu żywych autorów”, podczas którego prezentowana będzie forma aktywnej rekreacji czytelniczej oraz nakłanianie mieszkańców miasta do czynnego udziału w „Marszu…”. Około godz. 20:45 na Moście Zakochanych zakochani w literaturze uczestnicy zawieszą kłódki na znak wiecznej miłości do słowa pisanego, ukazując w ten sposób swoje przywiązanie do kreatywnego tworzenia.

Ktoś z Was bierze udział w tym wydarzeniu? Chcielibyście? Akcja wygląda naprawdę ciekawie i cieszę się, że odbywa się w moim mieście :) Jeszcze nie wiem, czy się pojawię, ale jeśli pójdę, to oczywiście napiszę potem jak było i dodam zdjęcia. Do napisania c:
Udostępnij:

3 komentarze:

  1. Kurczę, że akurat jak już wróciłam na stałe do Wrocka to właśnie w ten weekend mnie nie ma =.= Szkoda wielka!

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja niestety mam trochę daleko, więc nie przybędę. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Jaka szkoda, że nie mieszkam we Wrocławiu :( Nie dość że piękne miasto, to jeszcze tyle się dzieje! :D

    OdpowiedzUsuń