20 października 2013

Wydawnictwo Colorful Media

Nauka języków obcych jest we współczesnym świecie bardzo ważna. Osobiście, uwielbiam podróżować i poznawać nowych ludzi i uważam, że bez znajomości języka angielskiego byłoby to bardzo utrudnione. Aby rozwinąć swoje umiejętności językowe, znajomość gramatyki oraz poszerzyć zasób słownictwa, sięgamy po repetytoria, podręczniki, słowniki czy też rozmówki. Są to jednak dość sztywne i nieciekawe formy poznawania obcego języka, nastawione głównie na zdawanie egzaminów i certyfikatów, a nie przygotowujące nas do zwyczajnych konwersacji na różne, bliżej nieokreślone tematy. Na szczęście jednak istnieje jedna niezwykle ciekawa i skuteczna forma nauki, którą postaram się przedstawić.

Colorful Media to wydawnictwo publikujące magazyny językowe, przeznaczone dla czytelników średnio-zaawansowanych; teksty w nich zawarte są rozbudowane i poruszają wiele odmiennych tematów. Wydawnictwo oferuje naukę pięciu języków obcych:

English Matters.
Dwumiesięcznik przeznaczony do nauki języka angielskiego. Zainteresowani poznają dzięki niemu bliżej kulturę brytyjską, a poprzez artykuły opatrzone bogatym materiałem ilustracyjnym uczyć się będą nowych słów i fraz.
Najnowsze wydanie: nr 43, na listopad/grudzień 2013

http://em.colorfulmedia.pl/, facebook
Francais Present
Dwumiesięcznik dla osób zainteresowanych nauką języka francuskiego. Publikowane w magazynie artykuły dotyczą różnych kwestii z życia codziennego (i nie tylko) mieszkańców Francji.
Najnowsze wydanie: nr 26, na listopad/grudzień 2013


Espanol? Si, gracias
Dwumiesięcznik do nauki języka hiszpańskiego na poziomie średnio-zaawansowanym lub zaawansowanych. Magazyn ma za zadanie przybliżyć czytelnikom kulturę hiszpańską oraz ich język.
Najnowsze wydanie: nr 24, na listopad/grudzień 2013

http://www.espanol.edu.pl/, facebook
Deutsch Aktuell
Dwumiesięcznik do nauki języka niemieckiego. Był to pierwszy wydawany przez wydawnictwo magazyn. Pomaga on w nauce, ale także poznawaniu kultury Niemiec oraz krajów niemieckojęzycznych.
Najnowsze wydanie: nr 61, na listopad/grudzień 2013

http://da.colorfulmedia.pl/, facebookOstanowka: Rossija!
Kwartalnik, po który z pewnością sięgną osoby zainteresowane nauką języka rosyjskiego, na poziomie średniozaawansowanym. Pod warunkiem, że znają cyrylicę.
Najnowsze wydanie: nr 8, na październik-grudzień 2013

http://www.ostanowka.pl/, facebookBusiness English Magazine
Dwumiesięcznik, który przybliży czytelnikom język angielski biznesowy, poprzez ciekawe artykuły opisujące aktualne wydarzenia lub postacie ze świata np. politycznego.
Najnowsze wydanie: nr 38, na listopad/grudzień 2013

http://www.business-english.com.pl/, facebook


Po magazyny wydawnictwa Colorful Media sięgałem wiele razy w przeszłości. Języki to coś, na czym bardzo mi zależy, a muszę przyznać, że niezwykle odpowiada mi nauka poprzez czytanie o czymś interesującym. Magazyny wydawnictwa są napisane w ciekawy sposób. Zostały podzielone na kilka działów, np. w English Matters są to: This & That, People & Lifestyle, Culture, Travel, Language i Leisure. W każdym dziale autorzy piszą o czymś innym, stąd sądzę, że każdy znajdzie w dwumiesięczniku coś dla siebie. Jeśli nie interesuje go chociażby kultura, może zajrzeć do działu o podróżowaniu. Pod każdym artykułem dodatkowo jest mały słowniczek angielsko-polski, z wyjaśnieniami najtrudniejszych słówek, co zdecydowanie ułatwi nam i przyspieszy przyswajanie nowego słownictwa. Warto również wspomnieć, że każdy magazyn wyróżnia się cudowną oprawą graficzną, która sprawia, że wręcz chce się czytać.

Myślę, że warto sięgnąć po interesujące nas wydanie magazynów Colorful Media i rozpocząć z nimi naukę. Przypomnę, że są to czasopisma dla osób znających język na poziomie średnio-zaawansowanym, gdyż teksty są tam rozbudowane i wymagają znajomości gramatyki i leksyki. Osobiście mogę zachęcić do czytania dwumiesięczników, gdyż uważam, że szlifowanie języka, ale również poznawanie nowych osobistości, miejsc czy eventów jest naprawdę ważne i interesujące.

Jeśli zachęciłem tym postem kogokolwiek do sięgnięcia po magazyny wydawnictwa Colorful Media, to zakupić można je w Empiku, inmedio, kioskach Ruch lub Kolporterze, ale także na stronie internetowej wydawnictwa www.kiosk.colorfulmedia.pl, często w okazyjnych cenach. Ponadto, dostępna jest darmowa wysyłka przy zakupie o wartości 25 zł lub więcej.

W najbliższym czasie postaram się przybliżyć wam konkretne numery, które otrzymam od wydawnictwa. Będą to czasopisma English Matters, gdyż tylko ten język znam na wysokim poziomie. Spróbuję jednak swojego szczęścia również z rosyjskim, którego uczę się wiele lat ale nie jestem pewien, ile mi te lata nauki tak naprawdę dały. Przekonamy się.
Udostępnij:

8 komentarzy:

 1. Szczególnie lubię English Matters, to najlepszy magazyn pomagający w nauce języka jaki czytałam. Bardzo fajny jest numer o filmach :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę kiedyś w końcu sięgnąć po te czasopisma. Najbardziej interesują mnie te dotyczące języka angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego. Cieszyłabym się naprawdę mocno, gdyby wydawnictwo wypuściło czasopismo o tematyce kulinarnej, ponieważ takie uwielbiam czytać, a gdyby treść byłaby w języku angielskim mogłabym zabłysnąć wiedzą na lekcjach angielskiego zawodowego :D
  Czekam na twoje opinie i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dużo słyszałam o tych magazynach, ale jakoś mnie do nich nie ciągnie. Według mnie są troszkę za drogie. No, ale może w końcu zakupię English Matters (bo najbardziej mnie interesuję) i sama się przekonam ; )

  OdpowiedzUsuń
 4. Muszę przyznać, że te magazyny bardzo ciekawie się prezentują, więc myślę, że skorzystanie z chociażby jednego, byłoby bardzo dobrym pomysłem. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie słyszałam o nich, ale muszę przyznać że mnie zainteresowałaś ;3 Muszę po nie sięgnąć a najbliższym czasie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Sama przeglądałam je w Empiku, dostałam ofertę współpracy i chętnie przejrzę sobie kilka numerów :) Też zdecydowałam się tylko na EM, uczę się jeszcze niemieckiego, zaczęłam zabawę z hiszpańskim, ale tylko angielski znam na zaawansowanym poziomie.
  PS Bardzo fajny szablon, szczególnie nagłówek :)

  OdpowiedzUsuń