03 grudnia 2013

English Matters 'Movies' i podsumowanie listopada 2013

Colorful Media to wydawnictwo publikujące magazyny do nauki języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego i rosyjskiego. Są to najczęściej dwumiesięczniki z artykułami, napisanymi językiem na średnio-zaawansowanym poziomie, wprost do przyjemnej nauki i poszerzaniu słownictwa.

English Matters czytam już od dawna. Uważam, że jest to czasopismo naprawdę ciekawie przygotowane. Dzięki zestawowi artykułów z wielu różnych dziecin, mogę bez problemu poznawać interesujące zagadnienia w języku angielskim, a dobrze opracowane teksty, opatrzone w obrazki i słowniczek, są naprawdę wciągające. W dzisiejszej recenzji chciałem skupić się na wydaniu specjalnym English Matters, tj. 'Movies'.

Któż z nas nie ogląda filmów? Każdy lubi przecież od czasu do czasu usiąść przed telewizorem lub ekranem kinowym i zagłębić się w świat nakręcony wedle wizji reżysera. Jak dużo jednak wiemy o świecie, który obraca się wokół ekranizacji? Czy znana jest nam historia kina niemego? Jakich aktorów powinniśmy świetnie kojarzyć, o jakich reżyserach powinniśmy wiedzieć więcej niż jedno zdanie? I wreszcie, jakie nagrody są filmom przyznawane? English Matters 'Guide to the Movies' z pewnością odpowie na te właśnie pytania.

Uważam, że najciekawszymi artykułami były Male Icons of the Silver Screen, Genres, Silent Movies oraz Outtakes. Dzięki pierwszemu z tekstów, miałem okazję poznać najlepszych aktorów dwudziestego wieku, a także przeczytać co nieco o tych znanych i lubianych przeze mnie. Oba artykuły Genres były naprawdę ciekawe, szczególnie ten opisujący najlepsze horrory, filmy fantasy oraz science-ficiton. Jako fan tych gatunków, znałem większość z tytułów, a te nowe na pewno szybko nadrobię. Artykuł o filmach niemych był interesujący z tego względu, że mało o nich wiedziałem, a jest naprawdę niewyobrażalne dla współczesnego widza - w tym dla mnie, rzecz jasna - aby oglądać film z podkładem muzycznym na żywo, bez niczego więcej. Dowiedziałem się też, dlaczego do obrazu nie można było dodać ścieżki dźwiękowej... Ostatni z artykułów, czyli Outtakes, to zestawienie różnych rekordów filmowych. Najśmieszniejszą, ale prawdziwą tabelką, była ta ze znanymi cytatami filmowymi. Któż by nie znał powiedzeń "Mam propozycję nie do odrzucenia" albo "You talking to me?".

Cieszę się, że miałem szansę sięgnąć po kolejne wydanie magazynu English Matters. Wszystkie artykuły w 'Movies' są naprawdę dobrze napisane, poszerzają znacząco słownictwo a oprawa graficzna całego czasopisma jest wręcz cudowna. Nic, tylko czytać. Zachęcam do sięgnięcia po ten numer; nie dość, że poznacie ikony światowego kina, a także zwięźle opisane filmy różnych gatunków, to jeszcze poćwiczycie angielski i z pewnością coś z tego wyniesiecie. Polecam!

Za możliwość przeczytania magazynu dziękuję:~~

Cześć! Nadchodzi zima, ale również i święta, które zdecydowanie rekompensują mi zimno i prawdopodobny śnieg ;_; No cóż, trudno... Zgadnijcie, co mam za tydzień. Próbne egzaminy gimnazjalne. Przecież oszaleć można ze stresu. Chodzę spięty z lekcji na lekcję i przez kilka godzin ze strachu przed odpytką czy kartkówką boli mnie brzuch. Na koniec dnia wracam nieżywy z bólem głowy a co muszę robić? Uczyć się na kolejny dzień... Gdzie czas dla mnie? O tym chyba Ministerstwo Edukacji zapomniało. Taka wpadka, no cóż.


Mój pobyt w szpitalu zdecydowanie odbił się na mojej czytelniczej frekwencji, przez co listopad zaliczam do bardzo nieudanych miesięcy... Miałem (i mam) bardzo dużo nadrabiania, przez co zabrakło czasu na książki i bloga :c Przyjrzyjmy się w takim razie, jak to wygląda.


W listopadzie przeczytałem 6 książek, a są to:

- "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" J.K.Rowling (po angielsku)
- "Pierwsze spotkania w świecie Endera" Card

- "Mroczna wieża" C.S.Lewis
- "Milion Słońc" Beth Revis
- "Wszechświaty" Patrignani
- "Niebo istnieje... Naprawdę!" Burpo

W listopadzie odwiedziliście mnie 3 033 razy (licznik: 37000)
Licznik komentarzy wskazał 1850
Liczba obserwatorów dobiła do 255
Liczba like'ów na Facebooku to 230

To tyle :) Przypominam Wam o konkursie świątecznym! Pozdrawiam
Udostępnij:

7 komentarzy:

 1. Uwielbiam okładkę tego English matters :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super, że przeczytałeś książkę po angielsku! Sama często praktykuję, w tym miesiącu się niestety nie udało.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mój angielski nie jest zbyt dobry ale może spróbuję przeczytać ten magazyn skoro taki fajny ;) I gratuluje wynikow, przeczytales o wiele więcej niz ja!

  OdpowiedzUsuń
 4. Nigdy nie kupowałam English Matters, ale będę się musiała zastanowić. Na pewno będzie to przyjemniejsza wersja nauki angielskiego :) Polowałabym jednak na wydanie o zwyczajach angielskich :)

  Przede wszystkim: bez spiny! Na pewno poradzisz sobie na próbnych egzaminach :)
  Gratuluję pięknych liczb i przeczytania HP po angielsku! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję wyników! Chętnie sięgam po English Matters:)

  OdpowiedzUsuń