16 stycznia 2014

Bitwa okładek nr 15 - "Silos" Hugh Howey

Hej, co u Was? Weekend się zbliża, jeszcze tylko piątek. A mam takie cudowne lektury do czytania, naprawdę! Mogę zdradzić, że "Silos" to naprawdę jedna z najlepszych książek ostatnich miesięcy, jakie miałem okazję czytać :) Co jest tematem dzisiejszego posta? Nasza stara dobra zabawa - bitwa okładek!

Przypomnę zatem zasady. Bitwa okładek polega na tym, że w notce pojawiać się będą różne okładki tych samych książek (zagraniczne lub starsze/nowsze wydania) a Wy będziecie wybierać, która z nich jest najlepsza. Po około dwóch tygodniach (z tym bywa różnie XD), w kolejnym poście, prezentowana będzie zwycięska okładka oraz kolejne do wyboru.

W grudniu głosowaliście na najlepszą okładkę książki "Wybrani" C.J. Daugherty. Z dużą przewagą zwyciężyła okładka przedstawiona z boku. Prezentuje ona tajemniczą szkołę nocą, fantastyczny księżyc i nieznaną postać na drodze. Przyznam, że również głosowałem na tę okładkę - jest super *o*

W każdym razie, dziś nadszedł czas na kolejną bitwę. Znów nie wiem, jaką książkę wybrać... Dobra, po chwili namysłu doszedłem do wniosku, że skoro mam taką fazę na dzieło Hugh'a Howey'a, to właśnie Silos będzie dzisiejszym tematem naszych rozważań i wyborów. Zatem... Którą okładkę wybieracie?

              
              

Dzisiaj mamy dość trudne zadanie. Ja po prostu nie potrafię wybrać. Wszystkie są dla mnie super, jedne bardziej, drugie mniej, ale w każdym razie cudowne! Takie postapokaliptyczne klimaty są zdecydowanie dla mnie. No po prostu nie potrafię wskazać jednego, nawet dwóch :C Dlatego też dopuszczam tym razem wybór dwóch najlepszych okładek, chyba że jakaś będzie miała dużą przewagę dzięki waszym głosom. A więc czekam, bez was tego nie rozstrzygnę! :o

Tymczasem zmykam, bo chcę szybko odrobić lekcje (oczywiście wypracowanko musi być...) i zabrać się za dalszą część Silosa :3 Pozdrawiam! Do weekendu.
Udostępnij:

17 komentarzy:

 1. dla mnie w przeciwieństwie do ciebie - wszystkie są do bani - gustuje w innych. Natomiast wybieram 1 - w miarę do przetrawienia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mi najbardziej wpada w oko druga w dolnym rzędzie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Całkiem ładna jest ta ostatnia w pierwszym rzędzie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czwarta w pierwszym rzędzie jest najfajniejsza :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciężki wybór, wszystkie są w podobnym stylu, ale chyba najbardziej podoba mi się ostatnia z pierwszego rzędu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Rzeczywiście są świetne :)
  Mój wzrok najbardziej przykuła ta pierwsza :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Faktycznie ciężki wybór. Początkowo musiałam wykluczyć kilka, bo inaczej nie potrafię wskazać. Najlepsza według mnie to 3 w drugim rzędzie ;]

  OdpowiedzUsuń
 8. Jestem trochę bezguście, ale chyba wybrałbym okładkę numer 3 (w górnym rzędzie). Ładna jest :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mnie podoba się większość, ale przede wszystkim 3 w górnym rzędzie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Łooo ja sam nie potrafię wybrać, wszystkie mi się podobają tym razem! Po dłuugim zastanowieniu wybieram 3 w pierwszym rzędzie i 2 w drugim.

  OdpowiedzUsuń
 11. Trzecia w pierwszym i pierwsza w drugim rzędzie to moje faworytki :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Wszystkie są piękne, ale najbardziej podoba mi się szósta. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Trzecia od lewej na górze jest obłędna! :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Jezu, wszystkie są piękne! Ale chyba u mnie wygrywa pierwsza z lewej w drugim rzędzie. Jest mega intrygująca i za każdy razem przyciąga mój wzrok. ;o

  OdpowiedzUsuń
 15. Trochę za dużo i trudno mi wybrać jedną dokładną, więc będzie kilka: pierwsza, ostatnia i druga w drugim rzędzie. :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Numer trzy najlepsza! Choć nasza wcale nie odstaje, ale jednak ta trzecia jest super

  OdpowiedzUsuń