14 czerwca 2014

Bitwa okładek nr 23 - "Gra o Tron" George R.R. Martin

Cześć, co u was? Nadszedł czas na kolejną Bitwę Okładek. Najpierw przypomnę może, o co chodzi w tej zabawie. Bitwa okładek polega na tym, że w notce pojawiać się będą różne okładki tych samych książek (zagraniczne lub starsze/nowsze wydania), a Wy będziecie wybierać, która z nich jest najlepsza. Po około dwóch tygodniach (z tym bywa różnie XD), w kolejnym poście, prezentowana będzie zwycięska okładka oraz kolejne do wyboru.

Dzisiaj, jak nie trudno zgadnąć, odbędzie się bitwa wydań "Gry o Tron" George'a R. R. Martina. Książka ta stała się ostatnio bardzo popularna, po części za sprawą serialu. Czas zatem przyjrzeć się, jak wydawcy postanowili zaprezentować ją w różnych krajach. Która okładka jest najlepsza?


Angielska I
Portugalska
Francuska
Holenderska

Turecka
Angielska II
Hiszpańska
Angielska III

Wow, te okładki są naprawdę wspaniałe, nie sądzicie? Wybrałem najlepsze, ponieważ w wielu krajach pojawiły się jeszcze inne propozycje (w tym jedna polska okładka, która jest kopią amerykańskiej, dość brzydka xD). To co, która najlepsza? Cóż, pierwsza - Angielska I - najlepiej mi się kojarzy, ale kurde - Portugalska jest taka świetna! W ogóle to zaskakująco dobra jest też Francuska i Angielska III. Cóż, nie mam zielonego pojęcia na co zagłosować. Wy musicie wyłonić zwycięzcę!

A teraz, a propos poprzedniej bitwy, nadszedł czas aby zaprezentować wam zwycięską okładkę. Przypomnę, że w ostatniej bitwie wybieraliście między wydaniami "Opowieści z Narnii". Zwycięzca jest zaprezentowany po lewej stronie.

Jednym głosem wygrała okładka angielska. Cóż, jest ona niesamowicie ładna, nieprawdaż? Wielu z was głosowało na włoską, co było dla mnie dużym zaskoczeniem, chociaż latarnia to bardzo charakterystyczne miejsce w świecie Narnii.

Kurde, zostały jeszcze tylko dwa tygodnie szkoły, przy czym tydzień do wystawienia ocen! Jestem tak cholernie szczęśliwy. Wreszcie skończy się to wszystko i będę mógł w spokoju i radości robić to, co tylko będzie mi się podobać. Czy to ksiązki, czy seriale, czy języki czy wyjście na miasto - lekcje mi w tym nie przeszkodzą. Szkoda trochę, że trwa to jedynie dwa miesiące, bo już się boję, że za szybko to minie... A ide do liceum i trochę się obawiam nowego profilu, nowych ludzi i generalnie... No dobra, ja spadam. Do napisania!
Udostępnij:

22 komentarze:

 1. Angielska i Portugalska najlepsze chyba :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Angielska III jest naprawdę świetna, ale z uwagi na okrągły znaczek, który psuje całą kompozycję, głosuję na portugalską <3 Francuska też jest ładna, ale nie podoba mi się rozmieszczenie tytułu i autora na okładce.

  OdpowiedzUsuń
 3. Portugalska jest piękna, ale wygląda jak zdjęcie koszulki, więc głosuję na francuską.

  OdpowiedzUsuń
 4. Portugalska mi się podoba najbardziej :)

  OdpowiedzUsuń
 5. W zasadzie każda z tych okładek ma coś w sobie, ale chyba postawię na angielską III. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Angielska III i Hiszpańska dla mnie :) W ogóle trzecie wydanie angielskie ma przyjemne dla oka widoczki na każdej z okładek.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mnie bardzo francuska sie podba :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zdecydowanie portugalska ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 9. Francuska okładka jest świetna. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Portugalska jest cudowna :D Francuska i i Hiszpańska też niczego sobie ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Portugalska i francuska. Choć jeśli miałabym się zdecydować, to raczej ta pierwsza.

  OdpowiedzUsuń
 12. Turecka jest super :) Portugalska też. Angielska I wypada blado przy pozostałych..

  OdpowiedzUsuń
 13. Kurcze, wszystkie mają coś w sobie :D

  OdpowiedzUsuń
 14. Ciężki wybór :) Ja jestem za Angielską I albo Hiszpańską <3
  A Narnia, która wygrała - niesamowita :D

  OdpowiedzUsuń
 15. Ciężko wybrać jedną, ale chyba postawiłabym na francuską :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja tam jestem za angielską II ;] Rozbraja swoją klasycznością i harmonijnością ;p Wręcz genialna w swojej prostocie ;p

  OdpowiedzUsuń
 17. Mi najbardziej podobają się portugalska i turecka :)

  OdpowiedzUsuń
 18. To prawda. Wszystkie są świetne :) Ale jak dla mnie francuska wymiata! :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Matko, ile boskich okładek! I jak tu się zdecydować? Ciężko, ale chyba najbardziej podoba mi się portugalska i francuska :)

  OdpowiedzUsuń