15 listopada 2014

Marsjański stosik na jesień!

Cześć! Boże, jak dawno nie było już stosików :o Może przez to, że niedawno miałem małe kłopoty z wybraniem czegoś do czytania, ale z pomocą przyszły zawsze cudowne i niezawodne nowości czytelnicze, a w tym egzemplarze recenzenckie! Co u mnie? Nie byłem w szkole wczoraj i dzisiaj (dzisiaj... sobota), ponieważ niezbyt dobrze się czuję. Najgorsze jest to, że jak mnie nie ma, to coraz więcej zaczyna się za mną ciągnąć. Szczególnie mam wrażenie, że matematyka jest cały czas i na każdej lekcji jest coś nowego, strasznego... Ciężko za tym nadążyć. Jeśli tak będą wyglądały całe 3 lata to chyba zwariuję. Żaden mój weekend nie jest wolny. Zawsze czuję jak wisi nade mną wszystko, co powinienem zrobić, a co odwlekam z przyczyn oczywistych - chęć relaksu i odpoczynku. Trochę tak, jakbym już nie miał do tego prawa... W każdym razie - oto mój stosik!

Zdjęcie jak zwykle robione lodówką, więc przepraszam za jakość ;_; Od dołu będą to:

1. "Marsjanin" Andy Weir - książka od wydawnictwa Akurat; bardzo mnie zaciekawiła. Nic, tylko czytać!

2. "Wszechświaty. Pamięć" Patrignani - druga część Wszechświatów, które nie powaliły mnie, ale mam ochotę na kontynuację.

3. "Endgame. Wezwanie" - od portalu Duże Ka, książka była świetna, recenzję już pewnie widzieliście.

4. "Pożoga" Orson Scott Card - również egzemplarz recenzencki, druga część "W przededniu", które znajduje się wyżej, a które musiałem przeczytać najpierw, aby móc zabrać się za kontynuację. Nie żałuję, gdyż była to wspaniała historia i fajnie, ze mogłem takim jednym ciągiem się z nią zapoznać. Teraz muszę oczekiwać trzeciej części ;_;

5. "Mistrz i Małgorzata" Bułhakow - książki nikomu nie będę przedstawiać; jest to moja lektura, z czego po części się cieszę, bo Mistrza planowałem przeczytać już od dawna, a dzięki opracowaniu na lekcjach lepiej ją zrozumiem i poznam lepiej jej wartość ideową

6. "The Chronicles of Narnia" - dwie pierwsze części Narnii w języku angielskim. Mimo, że nieco obawiałem się trudności tych książek, w końcu nie były one pisane tak niedawno, okazało się, że są w sumie dość proste i czyta się całkiem miło!

I jak, wypatrzyliście coś fajnego? Czemu marsjański stosik? W tle widzimy... właśnie Marsa. Plakat otrzymałem wraz z egzemplarzem recenzenckim, jest naprawdę świetny i już wkrótce zajmie miejsce na jednej z moich ścian xD Dołączona była nawet maska astronauty. Kiedyś niezwykle interesowałem się kosmosem i marzyłem o zostaniu astronautą; teraz plany te raczej spełzły na niczym, ale to stare i odległe hobby przejawia się jeszcze w literaturze, którą czytam. 

Mam do Was pytanie - co byście powiedzieli na rozdawajkę mikołajkową? Przy czym - uwaga - książka byłaby niespodzianką! Tak sobie pomyślałem, że może warto coś takiego zorganizować :) Pozdrawiam serdecznie i do następnej notki!
Udostępnij:

20 komentarzy:

 1. Też uważam, że Endgame jest swietną książką i czekam na kontynuacje. Super stosik, nic tylko życzyć miłej lektury ;)

  http://pasion-libros.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. To mówisz, że Narnię po angielsku da się czytać? Muszę się przemóc i wziąć za obcojęcyzne książki. O Endgame ostatnio jest dość głośno, ale w sumie nie wiem, co myśleć o tej książce na podstawie opinii, któe przeczytałam, musiałaby, się z nią zapoznać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Też czekałam na omawianie "Mistrza i Małgorzaty" w szkole, żeby w końcu mieć okazję po tę książkę sięgnąć. Do dziś to jedna z moich ulubionych lektur. ;) "Marsjanina" mam już za sobą i jestem zadowolona z humoru, jaki tam odnalazłam. Za to dopiero zaczynam "Endgame" i jestem ciekawa, czy mi się spodoba.

  OdpowiedzUsuń
 4. "Endgame" i "Wszechświatów" ogromnie zazdroszczę!
  Życzę miłej lektury i gorąco pozdrawiam :3

  OdpowiedzUsuń
 5. Sporo słyszałam o Endgame, także zazdroszczę! No i Narni, bo chciałabym w końcu chociaż spróbować czytać obcojęzyczne lektury ;)

  http://wiecznie-zaczytana-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Oo, Marsjanina chętnie bym przeczytała. Jest wokół niego sporo szumu, szczególnie jeśli chodzi o doniesienia z planu filmowego, także chętnie poznam książkę, od której wszystko się zaczęło.

  OdpowiedzUsuń
 7. *high five!* Też obecnie omawiam Mistrza... na polskim :D Czytać jeszcze nie skończyłem, jestem w połowie, a już stwierdzam, że to jedna z najlepszych książek, z jakimi kiedykolwiek miałem okazję się zetknąć ;)

  REVIEW

  OdpowiedzUsuń
 8. ENGAME jeszcze przede mną :D Uwielbiam Narnię <3 Jednak nie rzucam się na anglojęzyczne książki .
  Powiem ci, że jestem w 3 technikum i nie mogę się wyrobić z nauką : o A tym bardziej, że kolejny tydzień mam zawalony, bo wyjeżdżam na miesiąc do Hiszpanii, na praktyki i trzeba nadrobić oceny, bo jak wrócę to już będą wystawiać. I jak ja mam czytać teraz książki :c

  OdpowiedzUsuń
 9. Być może książki ciekawe, ale niestety nie w moich klimatach :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nawet nie wiesz jak zazdroszczę Ci "Marsjanina"! Do mnie niestety tym razem pan z Bussines& Culture nie napisał i rozpaczam z tego powodu :-P
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie dla mnie, ale życzę miłego czytania!

  OdpowiedzUsuń
 12. Czytaj Marsjanina, bo świetny jest :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Rzeczywiście plakat super, chociaż mnie zawsze wkurzają te zagięcia, stanowczo wolę plakaty zapakowane w tubę. Stosik bardzo obiecujący. Miłej lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Niedawno skończyłam czytać "Endgame" - podobała mi się :)
  Mam też za sobą II tom "Wszechświatów". Pierwsza część nie do końca mi się spodobała. Druga okazała się być pomyłką. Po ostatni tom trylogii niestety nie sięgnę.
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 15. Z góry przepraszam za prywatę, ale na moim blogu właśnie opublikowałam filmik, nad którym pracowałam ponad miesiąc i realizacja którego zajęła mi ogromnie dużo czasu, dlatego będę bardzo wdzięczna jeżeli zajrzysz, a być może jeżeli oczywiście Ci się spodoba, to szepniesz o nim słówko znajomym . Jeszcze raz przepraszam :)
  Pozdrawiam,
  Esa:)

  OdpowiedzUsuń
 16. Z góry przepraszam za prywatę, ale na moim blogu właśnie opublikowałam filmik, nad którym pracowałam ponad miesiąc i realizacja którego zajęła mi ogromnie dużo czasu, dlatego będę bardzo wdzięczna jeżeli zajrzysz, a być może jeżeli oczywiście Ci się spodoba, to szepniesz o nim słówko znajomym . Jeszcze raz przepraszam :)
  Pozdrawiam,
  Esa:)

  OdpowiedzUsuń
 17. Coś z tymi "Wszechświatami" jest :) Mnie też nie zwaliło z nóg a nie mogłam się oderwać od książki i natychmiast sięgnęłam po drugi tom :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Twój wstęp... rozumiem Cię w 100% ;( Co do stosika - kilka pozycji bym podkradła. Miłego czytania!

  OdpowiedzUsuń
 19. Ze stosiku ciekawi mnie tylko ENDGAME :) a Wszechświaty jest diabelnie nudna :(

  OdpowiedzUsuń