26 kwietnia 2015

#3 Czas na fiszki! Mission completed. Unboxing!

Hej! Minęły kolejne dwa tygodnie mojej nauki języka norweskiego. W ciągu tych kilkunastu dni zrobiłem zaskakująco dużo. Zanim jednak przejdę do rzeczy, przypomnę czym jest cykl Czas na fiszki :) Czas na fiszki z norweskim to projekt, w ramach którego otrzymałem od wydawnictwa Cztery Głowy trzy pakiety fiszek z języka norweskiego od podstaw i co dwa tygodnie będę dla Was relacjonował, jak idzie mi nauka, jakie są moje wrażenia i jakie cele stawiam sobie na przyszłość.

Dzisiaj chciałbym Wam przedstawić nieco lepiej naukę ze Starterem. Ponadto, postanowiłem zrobić coś, czego jeszcze nigdy nie robiłem - mianowicie Unboxing. Niestety nie będzie to filmik, a jedynie relacja ze zdjęciami, ale myślę, że i tak będziecie mieli świetną okazję, aby zobaczyć jak wygląda pudełeczko i fiszki na poziomie A1. Zaczynajmy!

Mission Completed! Jeszcze niedawno zastanawiałem się ile tygodni czy miesięcy zajmie mi nauka ponad pięciuset słówek ze Startera. Okazuje się, że poszło naprawdę szybko i sprawnie a słówka jakby same wchodziły do głowy. Jestem z siebie naprawdę dumny, nie wierzyłem, że uda się to w tak krótkim czasie. 

Statystyka. Naukę rozpocząłem 15 marca 2015 roku. Od tego czasu minęły 42 dni, około półtora miesiąca. Według informacji z pudełka w zestawie znalazło się 300 kartoników wraz z 570 słowami i zwrotami. Z tego wynika, iż dziennie przeglądałem około 7 nowych fiszek (13 nowych słów i zwrotów), wciąż powtarzając poprzednie.

Wrażenia. Cóż mogę powiedzieć. Jestem bardzo zadowolony z tego, iż rozpocząłem naukę ze Starterem. Jest to bardzo wygodna, szybka i skuteczna metoda na przyswojenie najbardziej potrzebnych słówek, które stanowią świetną podstawę do kontynuacji nauki. Dużym plusem fiszek jest ich mobilność - zabrać możemy je ze sobą wszędzie w specjalnym etui, które często wkładałem zwyczajnie do kieszeni. Ponadto, sam system memobox okazał się być bardzo skuteczny. Działał on niezawodnie a dodatkowo był naprawdę motywujący. Zanim przesunęło się nauczone słówka wyżej, trzeba było zrobić miejsce na półeczkach, powtarzając kolejne to działy. Nie mogłem uwierzyć jak szybko zapełnia się Materiał opanowany. Mimo wszystko jednak Starter to jedynie początek, rozgrzewka przed tym, co już wkrótce mnie czeka. No właśnie, a co mnie czeka?

Unboxing
. Co będziemy rozpakowywać? Oczywiście zestaw fiszek Słownictwo 1 norweski na poziomie A1. Przedstawię Wam dokładnie, co do mnie dotarło, jak to poskładałem i jak rozpoczynam swoją kolejną, dłuższą tym razem przygodę :) Czy pojawią się jakieś deklaracje? Zobaczymy...

I. Co my tu mamy. Pudełeczko zdecydowanie większe od Startera. A co zatem znajdziemy w środku?
II. Po rozpakowaniu pudełka okazuje się, iż jest w nim drugie z samymi fiszkami. To większe zaś będzie memoboxem - do tego właśnie są kolorowe przegródki, które widzicie.Memobox rzecz jasna trzeba poskładać. Nie jest to trudne, wystarczy odgiąć przegródki we wskazanych miejscach i wsunąć je tam, gdzie powinny być. W pudełeczku znajdziemy też deklarację, o której powiem za chwilę.

III. W taki oto sposób wygląda złożone i gotowe do użycia pudełeczko memobox.
IV. Tuż obok niego postawiłem pudełko wypełnione po brzegi fiszkami. Już wkrótce mam nadzieję przenieść wszystkie karteczki z jednego boxa do drugiego :)
V. A oto memobox dla fiszek z języka norweskiego na poziomie A1. Moja nowa przygoda rozpoczyna się zatem 27.04.2015!
Czas rozpocząć nowy etap podróży ku komunikatywnej znajomości języka norweskiego. Czy się to uda? Wierzę, że tak. Pytanie tylko - jak szybko?

Cele. Na tę chwilę bardzo ciężko jakikolwiek sobie wyznaczyć, ponieważ nie mam zielonego pojęcia, ile zająć mi może taki zestaw. Jeśli wziąłbym uśredniony wynik Startera (7 nowych fiszek dziennie), to cały box A1 zająłby mi około 150 dni. To dużo i nie sądzę, abym zdołał przerobić zestaw szybciej. Chociaż kto wie, wakacje już wkrótce :) Dlatego też zastanowię się dokładnie jak to będzie, zarysuję jakiś plan i za tydzień lub dwa umieszczę tutaj swoją deklarację! 

Tymczasem już wkrótce trzecie urodziny bloga! Zdecydowałem o przygotowaniu dla Was konkursu :) Mam już nawet całkiem ciekawy pomysł, zobaczymy tylko czy wypali. Jeśli nie - nie martwcie się - na pewno coś przygotuję :> Miłej niedzieli!

Posty o języku norweskim na Extinct Dreams

Udostępnij:

2 komentarze: